Jak wygląda suplementacja początkowego kulturysty

Suplementacja podczas budowania sylwetki, jest indywidualnym wyborem. Dla Osób początkujących, trenujących doraźnie lub w wolnym czasie, suplementacja nie będzie wyznacznikiem formy. Skupiając się na budowie zaawansowanej, umięśnionej sylwetki, może jednak okazać się pomocna. Powodem stosowania suplementacji, może okazać się uzupełnienie niedostarczanych składników w diecie oraz wspomaganie procesu budowania tkanki mięśniowej.

Początkujący kulturysta i odżywki na masę

Początkowi kulturyści, skupiają się przede wszystkim na rozbudowie tkanki mięśniowej, przy której konieczne jest uzyskanie odpowiedniej wagi. Niedostarczanie odpowiedniej ilości substancji: węglowodanów, tłuszczów oraz białek można zastąpić przez spożywanie odpowiednich suplementów, oraz odżywek. Przy wyborze suplementów, ważne jest, aby kierować się wysoką jakością oraz ofertą znanych i sprawdzonych marek. Sprawdzą się przede wszystkim, suplementy takie jak:

Kreatyna

Jest suplementem anabolicznym, odpowiadającym za wysoką resyntezę ATP, który jest w organizmie podstawowym nośnikiem energii. Stosowanie pomaga rozbudować masę mięśniową i przyczynia się do zwiększonej siły. Kreatyna jest bezpieczna w stosowaniu i dostępna w każdym sklepie oferującym suplementy i odżywki w przystępnych cenach.

Bostery

Początkowi kulturyści, chcący zbudować swoją masę mięśniową, mogą spotkać się z suplementem zwanym bosterem. Najczęściej spotykamy się z:

  • Boster testosteronu 

Posiada zastosowanie anaboliczne, podczas suplementacji wzrasta poziom hormonu testosteronu. Zastosowanie może pomóc w szybszej budowie mięśni oraz mniejszej tendencji do odtłuszczania organizmu podczas budowania masy. Ponadto, wpływa na procesy regeneracyjne i zwiększa libido.

  • Boster wzrostu 

Hormon wzrostu jest naturalnie wytwarzany przez organizm w porze około treningowej, a szczególnie podczas snu, Suplementacja środka dopingującego, wpływa na szybszy proces budowania mięśni oraz poprawienie całościowej jakości sylwetki.

Suplementy korzystnie wpływające na redukcję

Proces redukcji jest szybciej zauważalny niż budowa tkanki mięśniowej. Okres dostarczania organizmowi zmniejszonej liczby kalorii, cechuję jednak znaczne osłabienie oraz osiąganie mniejszych wyników. Przeprowadzając proces redukcji tkanki tłuszczowej, warto skupić się na dostarczaniu odpowiednich składników mineralnych. Uzupełnianie niedoborów pozwoli w znacznym stopniu zredukować proces utraty zbudowanych wcześniej mięśni.

Odżywki białkowe

Białko posiada podstawowe funkcje budulcowe w naszym organizmie. Suplementacja, nie tylko pomoże w uzupełnieniu niedoborów makroskładników, wynikających z diety, ale również wspomoże proces odchudzania. Popularne diety białkowe, opierają się na dostarczaniu do organizmu wysokiej jakości białka, które odpowiednio stosowane pomaga zniwelować tkankę tłuszczową w organizmie kulturysty.

Spalacze tłuszczu

Kompletując suplementy wspomagające redukcję, istnieje pewność napotkania popularnych spalaczy tluszczu. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie układu metabolicznego, co przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz nagromadzonej wody w organizmie. Spalacze mogą się sprawdzić podczas treningów, wpływając na zwiększony poziom energii, która zazwyczaj w trakcie redukcji znacząco spada. Nie są jednak rekomendowane dla osób mających problemy z układem krążenia w tym nadciśnieniem tętniczym i wadami serca.

Aminokwasy

Redukcja, a szczególnie obniżony poziom spożywanej kaloryczności znacznie wpływa na kondycję mięśni. Obniżki kaloryczne, wpływają na utratę energii, którą organizm pobierać może z mięśni. Podstawowym budulcem tkanki mięśniowej są aminokwasy. Suplementacja pozwala na dostarczenie cegiełki budulcowej do mięśni i spowalnia znaczną ich utratę podczas redukowania tkanki tłuszczowej.

 

Podczas suplementacji, warto również skupić się na wykonywaniu kontrolnych badań, które pozwolą na ocenę stanu zdrowia sportowców oraz określą czy w organizmie nie toczą się infekcję lub nie występują braki składników mineralnych.