Trener personalny – szybka droga do zdrowia

Bycie fit, zdrowe odżywianie i codzienna dawka ruchu stają się normą dla wielu Polaków. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że na zdrowie trzeba sobie zapracować, nic nie przychodzi łatwo. Bardzo popularne stało się korzystanie z usług trenera personalnego. Dlaczego tak się dzieje? Co można osiągnąć dzięki treningom personalnym?

Kim jest trener personalny?

Dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, niezbędna jest odpowiednia dawka ruchu. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dopasować ćwiczenia, co zrobić, aby przynosiły zamierzony efekt. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest pomoc trenera personalnego. To specjalista, który w swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę z różnych dziedzin, m.in. dietetyki, psychologii, sportu. Dobry trener powinien kochać sport, niezbędne jest odpowiednie wykształcenie oraz ukończone kursy instruktorskie i dietetyczne, które obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne https://warsaw-trainer.pl/. Plusem są osiągnięcia sportowe, które potwierdzają zdolności instruktora. Trener pracuje indywidualnie z klientem, dobiera mu odpowiednie treningi, uwzględniając przy tym jego wiek, kondycje, stan zdrowia, indywidualne preferencje. Ćwiczenia są tak dopasowane, aby szybko przyniosły zamierzony cel, np. utratę zbędnych kilogramów, poprawę wydolności, wytrzymałości, rozbudowę masy mięśniowej czy redukcję dolegliwości bólowych.

Co daje współpraca z trenerem personalnym?

Ćwiczyć można samodzielnie, wspomagając się wiedzą z gazet czy internetu, ale nie zawsze jest to skuteczne i bezpieczne. Dużo lepszym pomysłem jest skorzystanie z treningów personalnych, które są dobrane pod daną osobę. Trener personalny nie tylko wie, jak dobrać ćwiczenia, ale również umie zmotywować i przekonać, że ćwiczenia mają sens. Inne korzyści, jakie płyną ze współpracy z trenerem to:

  • Nauka prawidłowej techniki ćwiczeń, eliminowanie pojawiających się błędów,
  • Dopasowanie optymalnego treningu do indywidualnych potrzeb klienta,
  • Możliwość wyboru treningów medycznych, które redukują dolegliwości bólowe czy redukują wady postawy,
  • Analiza postępów i ewentualna modyfikacja planu treningowego,
  • Możliwość dopasowania diety, która poprawi stan zdrowia i zwiększy efektywność treningu,
  • Możliwość zadawania pytań na pojawiające się w czasie współpracy pytania,
  • Usługi przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych,
  • Pomoc w pokonaniu pojawiających się kryzysów,

Osoby, które ćwiczą pod okiem trenera personalnego, są bardziej zmotywowane i rzadziej rezygnują z ćwiczeń. Umówienie się na konkretny dzień mobilizuje, ciężej znaleźć wymówki uniemożliwiające ćwiczenia. To również duża oszczędność czasu, ponieważ czas w trakcie spotkania jest optymalnie wykorzystany. Trening jest ciekawy, nie ma w nim monotonii, może odbywać się zarówno na siłowni, w domu klienta, jak i na świeżym powietrzu. Spersonalizowane treningi pomagają osiągnąć wyniki w szybkim czasie, a to mobilizuje do dalszej aktywności.

Gdzie szukać trenera personalnego?

Trenerzy personalni pracują na siłowniach, w klubach fitness, wielu prowadzi własną działalność. Szukając trenera dla siebie, warto sprawdzić opinie w internecie, popytać znajomych, zapoznać się ze stroną internetową danej osoby. Warto umówić się z wybranym instruktorem, porozmawiać z nim i sprawdzić, czy nadaje na tych samych falach. Komunikacja z trenerem musi dobrze się układać, bez tego trudno mówić o dobrej współpracy.

Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym? Oczywiście, że tak. To szybka droga do zdrowia, lepszego samopoczucia i wymarzonej sylwetki.