Powrót na siłownię po długiej przerwie

Nadmiar obowiązków zdarza się każdemu, nawet miłośnikowi sportu. Ponadto, niektórzy borykają się z problemami zdrowotnymi, zachodzą w ciążę lub zwyczajnie przestaje im zależeć na idealnej sylwetce, zbudowanej masie mięśniowej czy doskonałej kondycji.
Czasami jednak niektórzy wracają do treningów, chcąc wrócić do formy, poprawić swoje zdrowie lub po prostu zacząć się poruszać.
Jak wrócić do formy po długiej przerwie? Jak zmotywować się do ćwiczenia na siłowni? Po jakie suplementy diety oraz środki anaboliczno-androgenne sięgnąć, żeby osiągnąć sukces? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Jak szybko wrócić do formy po wakacjach

Wakacje to czas obfity w syte posiłki. Teoretycznie ludzie ciągle coś żują na urlopie – jak nie kiełbasę z grilla, to gofry, lody czy wyroby regionalne. Jak tego uniknąć? Raczej jest to niemożliwe. Człowiek musiałby pozostać w domu, unikając tym samym wszelkich pokus. Wakacje służą tymczasem do aktywności fizycznej oraz spotykania się z bliskimi, a nie zamykania się w piwnicy, ze strachu przed spożywaniem nadmiaru kilokalorii.
Istnieją jednak pewne sposoby, aby nie przytyć, a nawet schudnąć, zbudować masę mięśniową dobrej jakości i wrócić do formy sprzed lata.
Do tego typu czynników należą przede wszystkim:

  • zdrowa dieta, uboga w kilokalorie, ale jednocześnie bogata w witaminy i minerały,
  • trening siłowy uprawiany minimum trzy razy w tygodniu po jednej godzinie,
  • regeneracja organizmu po intensywnych ćwiczeniach, polegająca na zrelaksowaniu się, odpoczynku i masażu,
  • suplementy diety odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, uzupełnianie braków w diecie oraz wspomaganie budowania masy mięśniowej dobrej jakości,
  • sterydy anaboliczno-androgenne, podnoszące poziom wytrzymałości i skutecznie motywujące zawodników do coraz większego podnoszenia swoich możliwości,
  • woda, której nie należy bagatelizować, przede wszystkim ze względu na pocenie się na siłownii i tym samym ryzyko odwodnienia się organizmu.

Popularne suplementy diety na siłowni

Sklep ze sterydami online posiada bardzo bogatą ofertę produktów. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.
Do najpopularniejszych suplementów diety należą obecnie ZMA, BCAA, odżywki węglowodanowe i odżywki białkowe, kofeina oraz witaminy w zestawie z minerałami.
Jeżeli chodzi o funkcje suplementów diety, to są to m.in. możliwość wpłynięcia na strukturę mięśni, wielkość ich przyrostów, właściwe funkcjonowanie organizmu, uzupełnianie diety w celu zachowania zdrowia i urody, a także wspomaganie budowania masy mięśniowej oraz budowania wymarzonej sylwetki.

Rola testosteronu w budowaniu masy mięśniowej

Testosteron, jako najważniejszy męski hormon, występujący w ludzkim organizmie, odpowiada przede wszystkim za budowę ciała mężczyzny, jego owłosienie, psychikę, potrzeby oraz prawidłowe funkcjonowanie, bez konieczności odwiedzenia lekarza specjalisty.
Obecnie, sklep ze sterydami online proponuje kilka różnych wersji tego środka, który można z powodzeniem suplementować z zewnątrz, wystarczy jedynie określić stopień swoich możliwości oraz przyjęte z góry cele.
Niedobór testosteronu powoduje negatywne skutki uboczne, właśnie dlatego warto kontrolować jego poziom, aby uniknąć późniejszych problemów.
Testosteron jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących i średniozaawansowanych, jak i sportowców zaawansowanych. Warto o tym pamiętać, odwiedzając elektroniczny, internetowy sklep ze sterydami online.
Jednocześnie należy pamiętać, że przyjmowanie hormonów z zewnątrz, w tym także testosteronu, powoduje wstrzymanie naturalnej produkcji tego hormonu. Zakończenie cyklu na masę mięśniową lub na szczupłą sylwetkę wymaga więc sięgnięcia po odpowiednie środki.

Jaki trening na zwiększenie masy mięśniowej

Trening na masę mięśniową powinien być przede wszystkim regularnie powtarzany, najlepiej trzy razy w tygodniu, a każdy z nich powinien trwać minimum godzinę. Taki trening siłowy powinien przede wszystkim być regularnie powtarzany, prawidłowo wykonywany, a w razie potrzeby także wstrzymywany na rzecz regeneracji i odpoczynku lub ewentualnie masażu w profesjonalnym miejscu.