Czy warto mieć trenera personalnego?

Tytułowe pytanie dość szybko pada z ust osób, które nagle, zwykle pod wpływem jakiegoś impulsu (czy to wewnętrznego, czy też spowodowanego zewnętrzną sytuacją), decydują się zapisać na prawdziwą siłownię. Treningi domowe nie są aż tak skuteczne jak prawdziwa ciężka praca z hantlami i sztangą.

Jak obecność trenera personalnego odnosi się do efektów?

Sama atmosfera siłowni sprzyja zresztą dawaniu z siebie coraz więcej i więcej, a w tym wszystkim trener personalny może jeszcze bardziej pomóc, nie tylko dbając o bezpieczeństwo ćwiczeń, ale też i do nich motywując. Czy jednak jego usługi aby na pewno są czymś niezbędnym? Wiele osób na pewno uzna je za niepotrzebny wydatek, podczas gdy tak naprawdę można na nich wyłącznie zyskać i to zyskać naprawdę sporo, włącznie z… pieniędzmi!

Bo niby z jednej strony za każdy taki trening personalny trzeba zapłacić, ale trzeba też spojrzeć na to z innej strony i myśleć o tym, co się dzięki niemu zyska. A zyska się na pewno szybciej pojawiające się efekty. Najlepsi trenerzy personalni potrafią tworzyć takie treningi, które przy minimalnym włożonym w nie czasie będą dawać rewelacyjne rezultaty. Czasami taki dobrze przeprowadzony trening, trwający do pół godziny, potrafi zadziałać lepiej na sylwetkę niżeli nieumiejętne ćwiczenia wykonywane bezmyślnie przez całe dwie czy trzy godziny. A jak wiadomo trening siłowy z wykorzystaniem sztangi jest idealny dla wzrostu mięśni. A czas to właśnie pieniądz. Jeżeli nie trzeba będzie przeznaczać go aż tak dużo na trenowanie, można będzie włożyć go chociażby w pracę czy jakieś dodatkowe zlecenia, co przełoży się na lepsze dochody i pozwoli bez żadnych wyrzutów sumienia wkładać gotówkę w kolejne personalne zajęcia.

Trener personalny – warto czy nie?

Inwestycja w każdy pojedynczy trening personalny to inwestycja we własne zdrowie, wygląd i samopoczucie. Trenerzy potrafią dopasowywać się do odmiennych potrzeb klientów i potrafią im sprostać. Nigdy nie będą nikomu niczego narzucać. Skupią się na indywidualnym celu podopiecznego i w taki sposób ustalą dla niego plan treningowy, by pozwolił on na osiągnięcie właśnie tego konkretnego celu.