Jak zadbać o dietę nie mając czasu?

Szybkie tempo życia sprawia, że zwykle nie mamy czasu na przygotowanie i spożycie posiłków. Jedzenie w biegu sprzyja również sięganiu po niezdrowe produkty, które szybko zaspokoją potrzebę głodu i dodadzą energii. Nie trzeba jednak rezygnować ze zdrowego jedzenia, przygotowując wcześniej zdrowsze przekąski bądź tzw. lunchboxy. Zaplanowane posiłki sprawią, że wybór będzie zdrowszy i możliwy do zabrania do pracy, spacer czy spotkanie. 

Pomysły na szybkie i zdrowe przekąski 

Przekąski, które zabieramy ze sobą, wychodząc z domu, wcale nie muszą mieć postaci niezdrowych batonów, szneków czy gotowych do spożycia dań. Szybkie przygotowanie ich sprawia, że są podręczne i gotowe do spożycia niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Jakie przekąski wybrać, aby nie zaburzyć swojej diety? 

  • Koktajl w bidonie 

Płynne przekąski są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które żyją w ciągłym biegu. Łatwość spożycia oraz przygotowania sprawia, że można spożyć ją w ciągu dnia i nie przejmować się marnowaniem czasu w kuchni. Dodatkowym plusem jest różnorodność, ponieważ możesz wybrać do przygotowania różne kombinacje warzyw i owoców, które wzbogacą dietę o witaminy i składniki mineralne. 

  • Domowe soki 

Przygotowane w wyciskarce do soków, również nie zabiorą dużo czasu. Dodadzą energii, pozwolą się skupić i można spożyć je w trakcie drogi na spotkanie. Sprawdź sprawdzone przepisy na soki, które poprawią Twoje zdrowie w publikacji: https://www.kulturystyka24.pl/domowe-soki-ktore-poprawia-zdrowie/  

  • Ciasteczka 

W ciągu dnia masz ochotę na coś słodkiego? Nic straconego, jeżeli postawisz na zdrowszą wersję ciastek bądź deserów, które z powodzeniem można przygotować dzień wcześniej. Używając do wypieków płatków owsianych, kaszy jaglanej itp. dostarczysz dodatkowo w diecie węglowodanów. Rozwiązaniem dostarczającym do diety tłuszcze, mogą być dodatki, takie jak np. orzechy. 

  • Lunchbox 

Specjalnie przygotowany lunchbox, chociaż kojarzony z szybkimi śniadaniami na przerwie w szkole, sprawdzi się także podczas diety. Przygotować do niego możesz suszone bądź świeże owoce, warzywa, kanapki, owsianki, kotleciki, omlety i inne posiłki, które lubisz jeść na co dzień.