Czy warto suplementować aminokwasy BCAA?

Każda osoba, która ma nieco większe doświadczenie w dziedzinie sportu wie, że bez odpowiedniej suplementacji nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzone efekty. Choć właściwa dieta i regularne ćwiczenia to fundament do sukcesu, warto jest dodatkowo wesprzeć cały proces, dostarczając organizmowi odpowiednie składniki do rozwoju. Do najczęściej wybieranych w tym celu suplementów należą aminokwasy BCAA. Czym są i czy warto po nie sięgnąć?

Czym są aminokwasy BCAA?

BCAA to grupa aminokwasów rozgałęzionych, odpowiadających za pomoc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Ich główna rola polega na zahamowaniu rozpadu mięśni, a także przyspieszeniu ich odbudowy. W skład BCAA wchodzą: walina, izoleucyna i leucyna. Wszystkie te aminokwasy należą do grupy egzogennej, co oznacza, że organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć – muszą zostać do niego dostarczone z zewnątrz.

Każdy z aminokwasów wchodzących w skład BCAA pełni inną funkcję w organizmie. Leucyna stymuluje syntezę białek, a tym samym przyspiesza proces regeneracji mięśni pomiędzy treningami. Z kolei izoleucyna zwiększa ich wytrzymałość, a także energię w komórkach mięśniowych. Walina to aminokwas, który poprawia równowagę hormonalną i reguluje poziom kortyzolu w organizmie.

Aminokwasy BCAA – Czy warto je stosować?

Szereg korzyści wiążących się ze stosowaniem BCAA jednoznacznie przemawia na ich korzyść. Aminokwasy te stanowią świetne wsparcie w procesie budowy tkanki mięśniowej, przy czym zażycie ich przed treningiem opóźni pojawienie się uczucia zmęczenia, a po treningu – przyspieszy okres regeneracji. W dodatku, BCAA wpływają pozytywnie na pracę jelit, pobudzają metabolizm do pracy, a także wspomagają leczenie chorób wątroby. 

W poszukiwaniu sprawdzonych aminokwasów BCAA, warto zajrzeć pod link https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_BIALKA-AMINOKWASY-GAINERY_AMINOKWASY-ROZGALEZIONE-BCAA-241.html. Znajdziecie tam ofertę jakościowych suplementów, które pomogą Wam osiągnąć wymarzone rezultaty na siłowni, nie rujnując przy tym Waszego portfela.