Cardio na świeżym powietrzu

Trening na świeżym powietrzu, szczególnie gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej to rozwiązanie, które sprzyja zdrowiu nie tylko fizycznemu, ale także psychicznemu. Wybierając aktywność w lesie bądź parku i otaczając się zielenią, poprawia się nastrój, a my sami się uspokajamy. Kluczowe może okazać się także, wybranie odpowiedniej formy ćwiczeń, uwzględniając swoje zainteresowania i predyspozycję. 

Jakie trening cardio wykonać na świeżym powietrzu? 

Wykonanie treningu cardio na świeżym powietrzu, nie wymaga często specjalistycznego sprzętu, a jedynie czasu i chęci. Proste aktywności, pobudzające metabolizm i wpływające na ogólną kondycję organizmu, można wykonać pomiędzy codziennymi obowiązkami lub w drodze do pracy. Aktywności, które zastąpić mogą trening cardio, to przede wszystkim: 

  • Bieganie

Najpopularniejszy sposób wykonania treningu cardio w terenie, który można dostosować do własnej kondycji. Podkręcając tempo codziennemu joggingowi, można urozmaicić go biegiem pod górę lub po schodach. Wybór biegania dodatkowo wpłynie wzmacniająco na mięśnie nóg i pośladków. 

  • Rolki

Jazdę na rolkach, można porównać do biegania przede wszystkim ze względu na ilość spalanych kalorii. Dodatkowo pomaga wzmocnieniu mięśni czworogłowych ud oraz sprzyja dotlenieniu organizmu. 

  • Rower 

Rower to popularna metoda aktywności fizycznej, która służyć może także jako środek lokomocji. W słoneczną pogodę warto wybrać się rowerem do pracy lub na siłownie. W Polsce istnieje także wiele wyznaczonych tras rowerowych, które pozwalają na wycieczkę po okolicy. Kierunek można wybrać, biorąc pod uwagę oznaczenia poziomu trudności trasy.

  • Pływanie 

Pływanie przynosi wiele korzyści, wpływających na cały organizm. Poza tym, że jest przyjemną metodą spalenia kalorii, w dłuższej perspektywie i przy regularnym wykonywaniu treningu wzmacnia także układ oddechowy. 

  • Granie w piłkę

Kolejnym sposobem na trening cardio w plenerze jest granie w piłkę. Forma wykonywanej aktywności jest dowolna, można wybrać grę w siatkówkę, koszykówkę, jak i piłkę nożną. Poza wykonanym treningiem korzyść przyniesie spotkanie się na treningu ze znajomymi.