Bezpieczeństwo na dwóch kółkach: Jak kaski POC zmieniają rynek ochraniaczy rowerowych

Kaski POC mocno odmieniły rynek ochraniaczy rowerowych. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, czym są wspomniane produkty, a także w jaki sposób zmieniają one branżowy rynek. Dla wielu osób jest to przecież aktualnie najlepszy rodzaj kasku na wyprawę rowerową. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czym są kaski POC?

Kaski POC to kaski sygnowane logiem jednej z najbardziej uznanych w branży ochraniaczy rowerowych marek. Jest to bowiem szwedzka firma, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanego sprzętu zarówno do narciarstwa, jak i kolarstwa. Wspomniane przedsiębiorstwo cenione jest zwłaszcza za kaski. POC to skrót od pełnej nazwy “Piece of Cake”, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza “bułka z masłem”. 

Asortyment wspomnianej marki obejmuje przede wszystkim:

  • narciarskie i rowerowe kaski POC,
  • okulary przeciwsłoneczne,
  • gogle narciarskie,
  • rękawice,
  • odzież termoaktywną.

Warto zauważyć, że biuro projektowe opisywanego przedsiębiorstwa przypomina laboratorium naukowe. Nie może to dziwić, gdyż najważniejsze dla tej firmy jest konstruowanie sprzętu, który charakteryzuje się perfekcyjną ochroną ciała. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku sportów grawitacyjnych. 

Dlaczego kaski POC zmieniają rynek?

Podstawowym powodem, dla którego kaski POC zmieniają rynek, jest fakt, że są one skonstruowane ze starannie dobranych materiałów kompozytowych. Wspomniane kompozyty łączą w sobie atuty większej liczby tworzyw. Z tego też powodu kaski POC cechują się najlepszymi właściwościami różnych materiałów. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było na rynku tak rewolucyjnych produktów. 

Opisywany producent wypuścił na rynek kaski POC stosunkowo niedawno, a historia marki sięga roku 2005. Wtedy to bowiem pod Sztokholmem został założony mały startup. Od samego początku celem twórców marki było tworzenie sprzętu o możliwie najwyższej jakości. Dodatkowo od początku cechował się on subtelnym i jednocześnie surowym wzornictwem. 

Podsumowując, kaski POC to ochraniacze szwedzkiej marki, która specjalizuje się w produkcji sprzętu zarówno dla narciarstwa, jak i kolarstwa. Firma Piece of Cake wprowadziła prawdziwą rewolucję na branżowym rynku. Wykorzystanie kompozytów wykonanych z różnych tworzyw gwarantuje doskonałe parametry techniczne kasków. Pamiętaj o tym, aby kupować wspomniane produkty wyłącznie w sprawdzonych sklepach z wyposażeniem dla rowerzystów. Jednym z godnych polecenia miejsc, w którym możesz zaopatrzyć się w profesjonalne kaski POC, jest sklep Enjoythesport.pl.